• 23 września 2019r.

odbyła się kolejna akcja ekologiczna

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Uczniowie klas IV-VIII, wyposażeni w worki do selektywnej zbiórki odpadów, wyruszyli w teren.

PRZYDZIAŁ TERENÓW

KLASA VIIIa i VIIIb – PORZĄDKOWANIE TERENU PRZY SZKOLE ORAZ PRZYGOTOWANIE I PILNOWANIE OGNISKA,

KLASA VII – TEREN PRZY CMENTARZU,

KLASA VIa – TEREN OD CMENTARZA W STRONĘ ZŁOTNICY,

KLASA VIb – TEREN OD SKRZYŻOWANIA W STRONĘ ZWIERZEŃSKIEGO POLA,

KLASA Va – TEREN OD SZKOŁY W STRONĘ MARKUS DO KOŃCA WSI,

KLASA Vb – TERENY PRZY DROGACH POLNYCH WOKÓŁ SZKOŁY.

KLASA IV - TEREN OD SZKOŁY W STRONĘ CMENTARZA,

Uczniowie klas I-III uczestniczyli zajęciach ekologicznych pod opieką swoich wychowawców.

• Czyste Wody - Zdrowe Ryby 2019

• 24.09.2019
        • Dnia 14września 2019 na bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu zostały rozegrane XII zawody spławikowe z cyklu "Czyste Wody - Zdrowe Ryby". Organizatorem zawodów był  Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego  w Elblągu oraz Zarząd Koła Elektrociepłownia. Zawody rozegrane zostały na żywej rybie w trzech kategoriach:

-zawodnicy 6-10 lat

-zawodnicy 11-13 lat

-zawodnicy 14-16 lat

Ze Szkoły Podstawowej w Zwierznie wzięło udział 5 uczniów z klas IV-VI : Wojciech Lawęcki, Bartosz Lawęcki, Magdalena Bierońska, Błażej Gawłowicz, Emily Lewandowska

Błażej Gawłowicz w kategorii 11-13 lat zdobył IV miejsce.

Zwycięzcy I –V miejsca otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, a wszystkie dzieci dostały pamiątkowe koszulki, akcesoria wędkarskie oraz pojemniki.

Po zakończonych zawodach wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem.

Opiekun Szkółki Wędkarskiej im. honorowego członka PZW Marka Kalisza

Elżbieta Knut

• Centrum Nauki Experyment

• 24.09.2019
        • 17 września klasa 3 pojechała na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Pod kierunkiem Edukatora uczniowie wykonywali liczne eksperymenty. Następnie samodzielnie uczestniczyli w zabawach i eksperymentach.

• Narodowe czytanie z Klubem Seniora

• Dnia 4.09.2018r. uczennice klas Vb, VIIIa i VIIIb ( 8 uczennic) uczestniczyły

w spotkaniu w Bibliotece Publicznej w Zwierznie. Spotkanie dotyczyło Narodowego Czytania, które ma się odbyć 7.09.2019r. w świetlicy wiejskiej w Markusach. Dziewczynki wraz Klubem Seniora przeprowadziły próbę czytania noweli Władysława Reymonta „ORKA”

• Narodowe Czytanie GOK

• 16.09.2019
        • 7 września 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Markusach miała miejsce ósma edycja akcji Narodowego Czytania. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Są to, m.in.: „Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, „Dym" Marii Konopnickiej, „Katarynka" Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków" Brunona Schulza, „Orka" Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…" Stefana Żeromskiego, „Sachem" Henryka Sienkiewicza, „Sawa" Henryka Rzewuskiego.
          My spotkaliśmy się wszyscy w sobotę, by razem odkryć piękno i aktualność nowel polskich. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych w GOK-u gości przez panią Turzyńską, przeczytaniu listu od Prezydenta RP przez panią wójt, Dorotę Wasik, uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierznie zaprezentowali życie i twórczość Władysława Stanisława Reymonta oraz przeczytali wraz z paniami z Klubu Seniora w Zwierznie nowelę „Orka”.

Z pewnością możemy zauważyć, iż akcja Narodowego Czytania łączy społeczność lokalną i daje wyraz przywiązania do ojczystego języka i literatury. Dzięki takim akcjom, jak Narodowe Czytanie, coraz więcej ludzi czyta książki.

Uczniów naszej szkoły do udziału w Narodowym Czytaniu przygotowały panie: Iwona Sokół, Agnieszka Cyrson, Dorota Orzech.

• Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego 2019

• 12.09.2019
        • Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły.Trzymamy kciuki : )

• OFERTA UBEZPIECZENIA

• 02.09.2019

• Szanowni Państwo !!!

W związku z wystosowanym do Kuratorów Oświaty pismem MEN odwołującym się do przepisów ustawy Prawo oświatowe dyrektor szkoły, jak również inne organy szkoły nie są upoważnione do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. Także rady rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).
          Tym samym Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie nie może podpisać grupowej umowy od NNW.
          Zgodnie z wymogami MEN każdy rodzic może indywidualnie i dobrowolnie ubezpieczyć dzieci i młodzież naszej szkoły, podpisując indywidualną umowę z ubezpieczycielem.
          Przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 ubezpieczenie dzieci obowiązuje do dnia 31.08.2019 r.
          Szkoła Podstawowa w Zwierznie udostępnia na rok szkolny 2019/2020 propozycje ubezpieczenia od NNW różnych firm, z których Państwo mogą skorzystać i indywidualnie ubezpieczyć dziecko/młodzież.
          W przypadku wybrania oferty należy kontaktować się bezpośrednio z danym ubezpieczycielem.

Dyrektor szkoły – Beata Jakubowska

NAU_oferta_szkoly_podstawowe_form.pdf