• Dzień Głośnego Czytania

        • 28.10.2019
        • W dniu 18 października 2019r. biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej w Zwierznie zamieniła się w magiczną polanę Słodziaków. Przybyli na nią zaproszeni goście: pani wójt gminy Markusy Dorota Wasik, ksiądz Dariusz Lampkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie pani Beata Jakubowska, a także pani wicedyrektor Dorota Orzech. Swoją obecnością zaszczycili nas również 5 i 6 latkowie, a także uczniowie klasy 2 i 3.

          Spotkaliśmy się wszyscy z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Uroczystość otworzyła pani dyrektor, która skierowała do nas wszystkich bardzo ważne słowa na temat roli czytania w życiu każdego człowieka.

          Uczniowie klasy 3, pod opieka pani Iwony Sokół, wykonali z surowców wtórnych dekorację prezentującą Magiczne Drzewo Słodziaków. Zostało ono stworzone z kartonu i rajstop, a liście z kolorowych, gumowych rękawiczek. Oprócz niego na leśnej polanie zagościły ślimaki wykonane ze starych gazet, butelek i kasztanów. Pojawili się także: zając, sarenka i niedźwiedź ze słomy, małe jeżyki z ziemniaka i wykałaczek, a także z szyszek. Nie zabrakło również miejsca dla kicających zajączków wykonanych z plastikowych butelek. Na magicznej polanie wyrosły kartonowe muchomory, a nad nimi brzęczały pszczółki z rolek po papierze toaletowym. Magiczną polanę przyozdabiały piękne rysunki naszych ulubionych Słodziaków. Wszystkie prace powstawały pod czujnym okiem pani Iwonki na zajęciach bibliotecznych, a dużego wsparcia trzecioklasistom udzielili uczniowie klasy VI b wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Cyrson.

          W trakcie naszego święta zaproszeni goście przeczytali opowiadanie Renaty Piątkowskiej pod tytułem „Wielki koncert”. Właśnie to opowiadanie stało się inspiracją dla naszych trzecioklasistów do wystąpienia z koncertem. Chłopcy zaprezentowali swoim młodszym kolegom instrumenty perkusyjne i opowiedzieli o nich. Dzieci z młodszych klas mogły się nimi pobawić, a także na nich pograć. Natomiast dziewczynki z klasy trzeciej stworzyły układ taneczny do piosenki „Sensacja, rewelacja”.

          Na zakończenie uroczystości każde dziecko, które wzięło udział w spotkaniu, otrzymało „Dzienniczek postępów czytelniczych”. Zadaniem uczniów jest czytanie przez 21 dni i zbieranie naklejek ze Słodziakami do osobistych albumów, a ma być to nagroda za potwierdzone przez rodzica codzienne głośne czytanie w domu.

          Na uwagę zasługuje fakt, iż wszystkie działania zmierzające do stworzenia tak pięknego i magicznego świata Słodziaków trwały trzy tygodnie. Wspólne tworzenie dekoracji, zaangażowanie całej społeczności szkolnej w przebieg akcji, prace nad tworzeniem słodkiego gangu sprawiły dzieciom wiele radości, a wystrój biblioteki dodał uroku imprezie czytelniczej.

          Pragniemy, aby ten dzień stał się inspiracją dla młodszych i starszych do sięgnięcia po książkę, wytarcia z niej kurzu i otworzenia, a co najważniejsze – przeczytania. Wierzymy, że uda nam się zmotywować wszystkich do rozwijania pasji czytania, które będzie wyprawą we wspaniały świat wyobraźni.

        • Dzień ziemniaka

        • 23.10.2019
        • Dnia 23 września, odbył się dzień ziemniaka organizowany przez klasę 8a, Panią Nicpoń oraz rodziców. Podczas gdy my sprzataliśmy na Dzień Sprzątania Świata rodzice przygotowywali ognisko. Po sprzątaniu, zasiedliśmy wokoło ogniska i wspólnie zajadaliśmy się ziemniakami.

        • Dzień kropki

        • 10.10.2019
        • Dnia 16.09.2019r. w naszej szkole po raz pierwszy obchodzony był DZIEŃ KROPKI. W tym dniu na przerwach dominowały kropki: na spodniach, bluzkach, sweterkach itp. W bibliotece szkolnej można było zostawić swoją kropkę na przygotowanej tablicy.

          Dzień upłynął w miłej i kropkowej atmosferze.

        • Zawody wędkarskie

        • 03.10.2019
        • Zawody wędkarskie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zwierznie i w Żurawcu

          28 września 2019 r. u zbiegu rzeki Dzierzgoń i Balewka odbyły się zawody wędkarskie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zwierznie i w Żurawcu.

          Na 14 uczestników naszą szkołę reprezentowali i zdobyli miejsca:

          Błażej Gawłowicz (klasa VIb) – I miejsce (1170 pkt)

          Magdalena Bierońska (klasa VIb) – IV miejsce ( 640 pkt)

          Emili Lewandowska (klasa Vb) - VI miejsce ( 550 pkt)

          Bartosz Lawęcki - VIII miejsce ( 380 pkt)

          Olaf Kramicz (klasa VII) - ( 375 pkt)

          Wojciech Lawęcki (klasa VIb) - X miejsce ( 355 pkt)

          Karol Fornalski (klasa Vb) - XI miejsce ( 340 pkt)

          Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali puchary a wszyscy uczestnicy zawodów akcesoria wędkarskie (wędki, kołowrotki, podbieraki, siatki) ufundowane przez Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu.

          Przed zawodami odbyło się szkolenie wędkarskie dotyczące regulaminu zawodów i regulaminu amatorskiego połowu ryb a po zawodach konkurs wiedzy na temat ekologii i etycznego wędkowania. Zawodnicy z przykrością musieli wiele niewymiarowych rybek wypuszczać do wody przed ważeniem. Takie są zasady wędkowania.

          Opiekun Szkółki Wędkarskiej – Elżbieta Knut

        • Bezpieczni w ruchu drogowym

        • 03.10.2019
        • 19 września 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów Naszej Szkoły nt. „Bezpieczni w ruchu drogowym” oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Elblągu z Wydziału Ruchu Drogowego, z dzielnicowymi Policji III Rewiru Dzielnicowych z Gronowa Elbląskiego, a także z uczniami klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera w Elblągu.

          Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I - IV. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

          Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas V-VIII. Tematem spotkania było także bezpieczeństwo uczniów w ruchu drogowym oraz zasady zachowania się obowiązujące w  szkole i poza nią. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Prowadzący spotkanie uświadomili uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane. Uczniowie obejrzeli także krótkie filmy dotyczące pracy  Policjanta, co poszerzyło ich informacje z zakresu doradztwa zawodowego. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera w Elblągu przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

          W przerwie między spotkaniami, policjanci odwiedzili odział przedszkolny 3,4 – latków. Najmłodsze dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Wykazały się niemałą świadomością z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

          Dziękujemy Policjantom i uczniom Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera w Elblągu za interesujące spotkanie.