• Dzień kropki

• 10.10.2019
        • Dnia 16.09.2019r. w naszej szkole po raz pierwszy obchodzony był DZIEŃ KROPKI. W tym dniu na przerwach dominowały kropki: na spodniach, bluzkach, sweterkach itp. W bibliotece szkolnej można było zostawić swoją kropkę na przygotowanej tablicy.

Dzień upłynął w miłej i kropkowej atmosferze.

• Zawody wędkarskie

• 03.10.2019
        • Zawody wędkarskie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zwierznie i w Żurawcu

28 września 2019 r. u zbiegu rzeki Dzierzgoń i Balewka odbyły się zawody wędkarskie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zwierznie i w Żurawcu.

Na 14 uczestników naszą szkołę reprezentowali i zdobyli miejsca:

Błażej Gawłowicz (klasa VIb) – I miejsce (1170 pkt)

Magdalena Bierońska (klasa VIb) – IV miejsce ( 640 pkt)

Emili Lewandowska (klasa Vb) - VI miejsce ( 550 pkt)

Bartosz Lawęcki - VIII miejsce ( 380 pkt)

Olaf Kramicz (klasa VII) - ( 375 pkt)

Wojciech Lawęcki (klasa VIb) - X miejsce ( 355 pkt)

Karol Fornalski (klasa Vb) - XI miejsce ( 340 pkt)

Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali puchary a wszyscy uczestnicy zawodów akcesoria wędkarskie (wędki, kołowrotki, podbieraki, siatki) ufundowane przez Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu.

Przed zawodami odbyło się szkolenie wędkarskie dotyczące regulaminu zawodów i regulaminu amatorskiego połowu ryb a po zawodach konkurs wiedzy na temat ekologii i etycznego wędkowania. Zawodnicy z przykrością musieli wiele niewymiarowych rybek wypuszczać do wody przed ważeniem. Takie są zasady wędkowania.

Opiekun Szkółki Wędkarskiej – Elżbieta Knut

• Bezpieczni w ruchu drogowym

• 03.10.2019
        • 19 września 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów Naszej Szkoły nt. „Bezpieczni w ruchu drogowym” oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Elblągu z Wydziału Ruchu Drogowego, z dzielnicowymi Policji III Rewiru Dzielnicowych z Gronowa Elbląskiego, a także z uczniami klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera w Elblągu.

Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I - IV. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas V-VIII. Tematem spotkania było także bezpieczeństwo uczniów w ruchu drogowym oraz zasady zachowania się obowiązujące w  szkole i poza nią. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Prowadzący spotkanie uświadomili uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane. Uczniowie obejrzeli także krótkie filmy dotyczące pracy  Policjanta, co poszerzyło ich informacje z zakresu doradztwa zawodowego. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera w Elblągu przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W przerwie między spotkaniami, policjanci odwiedzili odział przedszkolny 3,4 – latków. Najmłodsze dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Wykazały się niemałą świadomością z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

Dziękujemy Policjantom i uczniom Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera w Elblągu za interesujące spotkanie.