• Dzień kropki

    • 10.10.2019
    • Dnia 16.09.2019r. w naszej szkole po raz pierwszy obchodzony był DZIEŃ KROPKI. W tym dniu na przerwach dominowały kropki: na spodniach, bluzkach, sweterkach itp. W bibliotece szkolnej można było zostawić swoją kropkę na przygotowanej tablicy.

     Dzień upłynął w miłej i kropkowej atmosferze.

    • Zawody wędkarskie

    • 03.10.2019
    • Zawody wędkarskie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zwierznie i w Żurawcu

     28 września 2019 r. u zbiegu rzeki Dzierzgoń i Balewka odbyły się zawody wędkarskie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zwierznie i w Żurawcu.

     Na 14 uczestników naszą szkołę reprezentowali i zdobyli miejsca:

     Błażej Gawłowicz (klasa VIb) – I miejsce (1170 pkt)

     Magdalena Bierońska (klasa VIb) – IV miejsce ( 640 pkt)

     Emili Lewandowska (klasa Vb) - VI miejsce ( 550 pkt)

     Bartosz Lawęcki - VIII miejsce ( 380 pkt)

     Olaf Kramicz (klasa VII) - ( 375 pkt)

     Wojciech Lawęcki (klasa VIb) - X miejsce ( 355 pkt)

     Karol Fornalski (klasa Vb) - XI miejsce ( 340 pkt)

     Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali puchary a wszyscy uczestnicy zawodów akcesoria wędkarskie (wędki, kołowrotki, podbieraki, siatki) ufundowane przez Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu.

     Przed zawodami odbyło się szkolenie wędkarskie dotyczące regulaminu zawodów i regulaminu amatorskiego połowu ryb a po zawodach konkurs wiedzy na temat ekologii i etycznego wędkowania. Zawodnicy z przykrością musieli wiele niewymiarowych rybek wypuszczać do wody przed ważeniem. Takie są zasady wędkowania.

     Opiekun Szkółki Wędkarskiej – Elżbieta Knut

    • Bezpieczni w ruchu drogowym

    • 03.10.2019
    • 19 września 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów Naszej Szkoły nt. „Bezpieczni w ruchu drogowym” oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Elblągu z Wydziału Ruchu Drogowego, z dzielnicowymi Policji III Rewiru Dzielnicowych z Gronowa Elbląskiego, a także z uczniami klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera w Elblągu.

     Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I - IV. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

     Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas V-VIII. Tematem spotkania było także bezpieczeństwo uczniów w ruchu drogowym oraz zasady zachowania się obowiązujące w  szkole i poza nią. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Prowadzący spotkanie uświadomili uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane. Uczniowie obejrzeli także krótkie filmy dotyczące pracy  Policjanta, co poszerzyło ich informacje z zakresu doradztwa zawodowego. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera w Elblągu przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

     W przerwie między spotkaniami, policjanci odwiedzili odział przedszkolny 3,4 – latków. Najmłodsze dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Wykazały się niemałą świadomością z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

     Dziękujemy Policjantom i uczniom Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera w Elblągu za interesujące spotkanie.


      


      

    • Sprzątanie Świata

    • 24.09.2019
    • 23 września 2019r.

     odbyła się kolejna akcja ekologiczna

     SPRZĄTANIE ŚWIATA

     Uczniowie klas IV-VIII, wyposażeni w worki do selektywnej zbiórki odpadów, wyruszyli w teren.

     PRZYDZIAŁ TERENÓW

     KLASA VIIIa i VIIIb – PORZĄDKOWANIE TERENU PRZY SZKOLE ORAZ PRZYGOTOWANIE I PILNOWANIE OGNISKA,

     KLASA VII – TEREN PRZY CMENTARZU,

     KLASA VIa – TEREN OD CMENTARZA W STRONĘ ZŁOTNICY,

     KLASA VIb – TEREN OD SKRZYŻOWANIA W STRONĘ ZWIERZEŃSKIEGO POLA,

     KLASA Va – TEREN OD SZKOŁY W STRONĘ MARKUS DO KOŃCA WSI,

     KLASA Vb – TERENY PRZY DROGACH POLNYCH WOKÓŁ SZKOŁY.

     KLASA IV - TEREN OD SZKOŁY W STRONĘ CMENTARZA,

     Uczniowie klas I-III uczestniczyli zajęciach ekologicznych pod opieką swoich wychowawców.

    • Czyste Wody - Zdrowe Ryby 2019

    • 24.09.2019
    • Dnia 14września 2019 na bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu zostały rozegrane XII zawody spławikowe z cyklu "Czyste Wody - Zdrowe Ryby". Organizatorem zawodów był  Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego  w Elblągu oraz Zarząd Koła Elektrociepłownia. Zawody rozegrane zostały na żywej rybie w trzech kategoriach:

     -zawodnicy 6-10 lat

     -zawodnicy 11-13 lat

     -zawodnicy 14-16 lat

     Ze Szkoły Podstawowej w Zwierznie wzięło udział 5 uczniów z klas IV-VI : Wojciech Lawęcki, Bartosz Lawęcki, Magdalena Bierońska, Błażej Gawłowicz, Emily Lewandowska

     Błażej Gawłowicz w kategorii 11-13 lat zdobył IV miejsce.

     Zwycięzcy I –V miejsca otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, a wszystkie dzieci dostały pamiątkowe koszulki, akcesoria wędkarskie oraz pojemniki.

     Po zakończonych zawodach wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem.

     Opiekun Szkółki Wędkarskiej im. honorowego członka PZW Marka Kalisza

     Elżbieta Knut

    • Centrum Nauki Experyment

    • 24.09.2019
    • 17 września klasa 3 pojechała na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Pod kierunkiem Edukatora uczniowie wykonywali liczne eksperymenty. Następnie samodzielnie uczestniczyli w zabawach i eksperymentach. 

    • Narodowe czytanie z Klubem Seniora

    • 24.09.2019
    • Dnia 4.09.2018r. uczennice klas Vb, VIIIa i VIIIb ( 8 uczennic) uczestniczyły

     w spotkaniu w Bibliotece Publicznej w Zwierznie. Spotkanie dotyczyło Narodowego Czytania, które ma się odbyć 7.09.2019r. w świetlicy wiejskiej w Markusach. Dziewczynki wraz Klubem Seniora przeprowadziły próbę czytania noweli Władysława Reymonta „ORKA”

    • Narodowe Czytanie GOK

    • 16.09.2019
    • 7 września 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Markusach miała miejsce ósma edycja akcji Narodowego Czytania. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

     Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Są to, m.in.: „Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, „Dym" Marii Konopnickiej, „Katarynka" Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków" Brunona Schulza, „Orka" Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…" Stefana Żeromskiego, „Sachem" Henryka Sienkiewicza, „Sawa" Henryka Rzewuskiego.
     My spotkaliśmy się wszyscy w sobotę, by razem odkryć piękno i aktualność nowel polskich. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych w GOK-u gości przez panią Turzyńską, przeczytaniu listu od Prezydenta RP przez panią wójt, Dorotę Wasik, uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierznie zaprezentowali życie i twórczość Władysława Stanisława Reymonta oraz przeczytali wraz z paniami z Klubu Seniora w Zwierznie nowelę „Orka”.

     Z pewnością możemy zauważyć, iż akcja Narodowego Czytania łączy społeczność lokalną i daje wyraz przywiązania do ojczystego języka i literatury. Dzięki takim akcjom, jak Narodowe Czytanie, coraz więcej ludzi czyta książki.

     Uczniów naszej szkoły do udziału w Narodowym Czytaniu przygotowały panie: Iwona Sokół, Agnieszka Cyrson, Dorota Orzech.

      

    • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego 2019

    • 12.09.2019
    • Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły.Trzymamy kciuki : )

    • ZEBRANIE

    • 09.09.2019
    • Zapraszamy wszystkich rodziców bardzo serdecznie na pierwsze zebranie w tym roku szkolnym które odbędzie się 10 września 2019r. o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej w Zwierznie

    • OFERTA UBEZPIECZENIA

    • 02.09.2019

    • Szanowni Państwo !!!

     W związku z wystosowanym do Kuratorów Oświaty pismem MEN odwołującym się do przepisów ustawy Prawo oświatowe dyrektor szkoły, jak również inne organy szkoły nie są upoważnione do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. Także rady rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).
     Tym samym Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie nie może podpisać grupowej umowy od NNW.
     Zgodnie z wymogami MEN każdy rodzic może indywidualnie i dobrowolnie ubezpieczyć dzieci i młodzież naszej szkoły, podpisując indywidualną umowę z ubezpieczycielem.
     Przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 ubezpieczenie dzieci obowiązuje do dnia 31.08.2019 r.
     Szkoła Podstawowa w Zwierznie udostępnia na rok szkolny 2019/2020 propozycje ubezpieczenia od NNW różnych firm, z których Państwo mogą skorzystać i indywidualnie ubezpieczyć dziecko/młodzież.
     W przypadku wybrania oferty należy kontaktować się bezpośrednio z danym ubezpieczycielem.

       Dyrektor szkoły – Beata Jakubowska

     NAU_oferta_szkoly_podstawowe_form.pdf  

     ULOTKA_DLA_RODZICOW_z_KODEM_DOSTEPU_OSW2019(1).pdf​​​​​​​

     Oferta.pdf

     Oferta_dla_nowych_szkol_Bez_SPORTU__3.pdf

     oferta_SPZwierzno_PDF.pdf

     OWU_NNWdzieci.pdf