• Narodowe Czytanie GOK

    • 16.09.2019
    • 7 września 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Markusach miała miejsce ósma edycja akcji Narodowego Czytania. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

     Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Są to, m.in.: „Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, „Dym" Marii Konopnickiej, „Katarynka" Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków" Brunona Schulza, „Orka" Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…" Stefana Żeromskiego, „Sachem" Henryka Sienkiewicza, „Sawa" Henryka Rzewuskiego.
     My spotkaliśmy się wszyscy w sobotę, by razem odkryć piękno i aktualność nowel polskich. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych w GOK-u gości przez panią Turzyńską, przeczytaniu listu od Prezydenta RP przez panią wójt, Dorotę Wasik, uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierznie zaprezentowali życie i twórczość Władysława Stanisława Reymonta oraz przeczytali wraz z paniami z Klubu Seniora w Zwierznie nowelę „Orka”.

     Z pewnością możemy zauważyć, iż akcja Narodowego Czytania łączy społeczność lokalną i daje wyraz przywiązania do ojczystego języka i literatury. Dzięki takim akcjom, jak Narodowe Czytanie, coraz więcej ludzi czyta książki.

     Uczniów naszej szkoły do udziału w Narodowym Czytaniu przygotowały panie: Iwona Sokół, Agnieszka Cyrson, Dorota Orzech.

      

    • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego 2019

    • 12.09.2019
    • Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły.Trzymamy kciuki : )

    • ZEBRANIE

    • 09.09.2019
    • Zapraszamy wszystkich rodziców bardzo serdecznie na pierwsze zebranie w tym roku szkolnym które odbędzie się 10 września 2019r. o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej w Zwierznie

    • OFERTA UBEZPIECZENIA

    • 02.09.2019

    • Szanowni Państwo !!!

     W związku z wystosowanym do Kuratorów Oświaty pismem MEN odwołującym się do przepisów ustawy Prawo oświatowe dyrektor szkoły, jak również inne organy szkoły nie są upoważnione do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. Także rady rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).
     Tym samym Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie nie może podpisać grupowej umowy od NNW.
     Zgodnie z wymogami MEN każdy rodzic może indywidualnie i dobrowolnie ubezpieczyć dzieci i młodzież naszej szkoły, podpisując indywidualną umowę z ubezpieczycielem.
     Przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 ubezpieczenie dzieci obowiązuje do dnia 31.08.2019 r.
     Szkoła Podstawowa w Zwierznie udostępnia na rok szkolny 2019/2020 propozycje ubezpieczenia od NNW różnych firm, z których Państwo mogą skorzystać i indywidualnie ubezpieczyć dziecko/młodzież.
     W przypadku wybrania oferty należy kontaktować się bezpośrednio z danym ubezpieczycielem.

       Dyrektor szkoły – Beata Jakubowska

     NAU_oferta_szkoly_podstawowe_form.pdf  

     ULOTKA_DLA_RODZICOW_z_KODEM_DOSTEPU_OSW2019(1).pdf​​​​​​​

     Oferta.pdf

     Oferta_dla_nowych_szkol_Bez_SPORTU__3.pdf

     oferta_SPZwierzno_PDF.pdf

     OWU_NNWdzieci.pdf