• Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 20.03.2023
        •              Grupa uczniów z naszej szkoły interesuje się funkcjonowaniem straży pożarnych. Gdy ogłoszono Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej, zgłosiło się tak wielu chętnych, że wcześniej trzeba było zorganizować eliminacje szkolne, które wyłoniły po trzech uczniów z klas: I – IV  i  V – VIII.

11 marca 2023r. zwycięzcy eliminacji szkolnych wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej

w  jednostce OSP  w Zwierznie.

Nasi uczniowie zdobyli miejsca w kategorii :

pierwsza  grupa -  klasy I  – IV

I miejsce - Antoni Abramowski

II miejsce – Alicja Knut

III miejsce – Filip Rurka

druga  grupa -  klasy V – VIII

III miejsce – Kacper Synowiecki

Antoni Abramowski zakwalifikował się do Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Elblągu.

Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali puchary, medale i talony do Empiku na kwoty 200zł, 150zł i 100zł.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, latarki i skarbonki w postaci gaśnicy.

W trakcie trwania turnieju uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w pokazie ratowniczo-gaśniczym przeprowadzonym przez strażaków z OSP Zwierzno i OSP Żurawiec

E.Knut, L.Skrzypczak

• Szkolnego Konkursu Kaligrafii

• 11.03.2023

• Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Kaligrafii dla klasy 2 i 3 już za nami. Ten wyjątkowy konkurs został zorganizowany przez panie: I. Sokół , A. Cyrson i A. Ćwiklińską.

Zadaniem uczniów było przepisanie wiersza J. Tuwima „Abecadło”.

Komisja konkursowa oceniała przede wszystkim staranność pisma, czytelność i bezbłędność.

Do finału, który odbył się 21.02.2023r., przeszli następujący uczniowie:

Radosław Mytnik

Zofia Wiśniewska

Weronika Kozicka

Amelia Sobotka

Kornelia Sawicka

Tomasz Marczuk

Mateusz Kazimierczak

Mikołaj Molski

Wybór mistrzowskiej pracy był niezwykle trudny, ponieważ wszystkim dzieciom zależało, aby to ich praca była najbardziej staranna. Każdy z nich po mistrzowsku przepisał zaproponowany tekst.

Ostatecznie tytuł Mistrza Kaligrafii w roku szkolnym 2022/2023 przypadł:

• na poziomie klasy 2    Amelii Sobotce
          • na poziomie klasy 3  Mikołajowi Molskiemu

Uroczysty apel podsumowujący konkurs odbył się 7 marca. Pani Dyrektor, a także panie organizujące go  pogratulowały wszystkim uczestnikom. Laureaci otrzymali dyplomy i kartę podarunkową Empik, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do pięknego pisania, bo…… każdy może

zostać Mistrzem Kaligrafii.

Iwona Sokół