• Spotkanie z poezją świąteczną

• 20.12.2022

• Dnia 17.12.2022 r. w bibliotece szkolnej działającej w Szkole Podstawowej w Zwierznie odbyło się Spotkanie z poezją świąteczną. Uroczystość ta została zorganizowana przez panie: Iwonę Sokół, Agnieszkę Cyrson i Anetę Ćwiklińską. Swoją obecnością spotkanie zaszczyciła pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie - Beata Jakubowska, która przywitała zebranych gości, a także złożyła świąteczne życzenia, pani Dorota Owijan – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żurawcu, przedstawiciel gminy Markusy – pan Piotr Stróżek, pani Elżbieta Bielawa- opiekun Samorządu Uczniowskiego działającego w Szkole Podstawowej w Żurawcu, która przybyła wraz z uczniami. Na spotkanie zaproszono także przedstawicieli klas IV- VIII naszej szkoły. Goście podziękowali za zaproszenie, również złożyli świąteczne życzenia. Wszyscy poczuli magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie klasy 8 b wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Cyrson zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Szereg pięknych wierszy o tematyce świątecznej i wigilijnej zaprezentowanych przez wszystkich uczniów klasy, piosenki i kolędy wprowadziły zebranych w przedświąteczny nastrój. Miłym akcentem były drobne prezenty przygotowane dla naszych gości od społeczności szkolnej w Zwierznie. Natomiast uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żurawcu podarowali nam przepiękne ozdoby świąteczne.

Po części artystycznej wszyscy miło spędzili czas na słodkim poczęstunku.

Spotkanie z poezją świąteczną to spotkanie z tradycją. Przy symbolicznym świątecznym stole poczęstowaliśmy gości duchową strawą, jaką jest poezja.

Życzymy wszystkim, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia upłynęły w miłym i wesołym nastroju.

„Wesołych Świąt!

a z gwiazdką pod świeczek łuną jasną

życzcie sobie- jak najwięcej

zwykłego ludzkiego szczęścia…”