• Uwaga!

• 28.10.2022
        • Dnia 31 października 2022r. Szkoła Podstawowa w Zwierznie będzie nieczynna.

• Elbląskie Targi Pracy i Edukacji

• 23.10.2022
        • W dniu 19.10.2022 r. klasy ósme ze  Szkoły Podstawowej w Zwierznie uczestniczyły w wyjeździe na Elbląskie Targi Pracy i Edukacji. Uczniowie pod opieką doradcy zawodowego- p. Krystyny Piaskowskiej i p. Agnieszki Cyrson zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół z powiatu elbląskiego oraz z możliwością pracy w wybranych kierunkach kształcenia.

• DZIĘKUJEMY

• 21.10.2022
        • Drodzy Rodzice - mamy to! Za zebranie 300 talenciaków otrzymaliśmy plastyczny zestaw grupowy. DZIĘKUJEMY. Zbieramy dalej.

• 02.10.2022
        • 29 września 2022r., z inicjatywy Polskiej Izby Książki, obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tradycyjnie dzień ten obchodziliśmy w naszej szkole. Stał się on znakomitą okazją do zaproszenia młodszych i starszych uczniów, nauczycieli do wspólnego uczczenia tego dnia poprzez głośne czytanie wybranej książki.

Na patronkę tego wyjątkowego dnia wybraliśmy Marię Konopnicką. Doceniając literacki dorobek pisarki, Sejm ustanowił rok 2022 – Rokiem Marii Konopnickiej.

Właśnie 29 września zorganizowane zostało przez panie: Iwonę Sokół i Agnieszkę Cyrson spotkanie dla 5i 6- latków, a także dla uczniów klas I- III wraz z wychowawcami. Szczególnym gościem była pani Danuta Błasiak, nauczycielka, która pracowała w naszej szkole.

Spotkanie rozpoczęła pani Krystyna Piaskowska, która podkreśliła, jak ważną rolę w życiu małego dziecka odgrywa czytanie, które rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, a także pozwala przeżywać wspaniałe emocje.

Pani D. Błasiak przeczytała uczniom klas I- III bajkę M. Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”, natomiast w grupie 5 i 6- latków czytali tę bajkę uczniowie klasy 8b- Ania Kawulak, Natalia Zawadzka i Paweł Sulicki. Po wysłuchaniu bajki najmłodsi czytelnicy narysowali wymyślonego przez siebie krasnala.

Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie klasy III: Mikołaj Molski, Kornelia Sawicka, Zuzia Sudoł oraz uczennica klasy I – Hania Rurka zaprezentowali w sposób bardzo ciekawy wiersze Marii Konopnickiej.

Ponadto w bibliotece szkolnej pani Iwona Sokół przygotowała specjalną wystawę książek

M. Konopnickiej, które dzieci mogły wypożyczyć.

Mamy nadzieję, iż wydarzeniem tym zaakcentowałyśmy wartość i wagę głośnego czytania.

I. Sokół, A. Cyrson