• Szkoła do hymnu

• 10.11.2022

• Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie szkoły wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" i w ten sposób uczcili kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

• 10.11.2022

• 11 listopada to data niezmiernie ważna dla każdego Polaka. To Dzień Odzyskania Niepodległości.  Po 123 latach rozbiorów,  karania za mówienie po polsku, zsyłek na Sybir, germanizacji, walki brata z bratem, Polacy odzyskali swój dom, odzyskali Orła Białego, odzyskali Biało-Czerwoną Flagę. Od tego dnia nie musieli się bać, że bycie Polakiem, bycie patriotą zostanie ukarane. Z tej okazji klasa  III i V przygotowały uroczysty apel.

• PRZERWA NA CZYTANIE

• 06.11.2022
        • Uczniowie i wszyscy pracownicy naszej szkoły włączyli się w akcję bicia rekordu w czytaniu na przerwie. To było wielkie czytelnicze święto w naszej szkole. Czytali wszyscy uczniowie - Ci mali i duzi, nauczyciele, panie sprzątające i panie z kuchni, panie z księgowości. Spora grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami czytała na wycieczce. Razem czytało nas 233 osoby. Każdy znalazł choć chwileczkę, aby pochylić się nad książką. To było miłe doświadczenie. I. Sokół A. Cyrson

• Wycieczka do Olsztyna

• 03.11.2022
        • 25 i 26 października 2022r. uczniowie klas: VIII a, VIII b, kilkoro uczniów klasy VII i VI Szkoły Podstawowej w Zwierznie, a także uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Żurawcu, pod opieką pań: E. Knut, M. Chojnowskiej, A. Cyrson i E. Bielawy, wyruszyli na szkolną wycieczkę do Olsztyna i Olsztynka.

Pierwszym punktem naszej wyprawy było Planetarium w Olsztynie. Uczniowie uczestniczyli w seansie edukacyjnym „Nasz Wszechświat”. Efekty wizualne i dźwiękowe potęgowały przeżycia dzieci i rozbudziły ich zainteresowanie astronomią.
          Następnie wszyscy udali się do Muzeum Przyrody. Eksponaty zwierząt Warmii i Mazur wywarły na uczniach olbrzymie wrażenie. Zobaczyli z bliska bielika, sowy, mogli stanąć naprzeciwko wielkiego łosia, jelenia, saren czy obok niedźwiedzia, lisów i wilków. Bardzo aktywnie włączyli się w zajęcia: „Tropiciele”, a także „Zwierzęta Warmii i Mazur”. Błyskawicznie rozwiązali karty pracy, a trzy pierwsze osoby otrzymały drobne upominki.

Jak zwykle dzieci nie mogły doczekać się posiłku w obiecanym Mc`Donaldzie. Ale zanim to nastąpiło, udały się do Domu Gazety Olsztyńskiej i uczestniczyły aktywnie w przygotowanych dla nich zajęciach. Uczniowie mogli własnoręcznie stworzyć pocztówkę z Olsztyna, a także pomalować przygotowane dla nich wcześniej kartki pocztowe.

Czas spędziliśmy także na spacerze po Starym Mieście. Następnie wszyscy udali się do Schroniska Młodzieżowego, gdzie spędzili noc.

Drugi dzień wycieczki był również bardzo intensywny. Już o godzinie 9 uczniowie uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach „Zamkowe ciekawostki” w Muzeum Warmii i Mazur. Dowiedzieli się również, iż najsłynniejszym mieszkańcem zamku był Mikołaj Kopernik. Na jednej ze ścian zachowała się po nim oryginalna tablica astronomiczna. W Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku byli świadkami powstawania ptaszków, ślimaków czy szklanych kwiatów. Był również czas na zakup pamiątek.

Ostatnim punktem wycieczki był wyczekiwany przez uczniów dwugodzinny pobyt w Parku Wodnym Pluski. Szaleństwom nie było końca. Wszyscy bawili się świetnie, kąpiąc się w basenach, korzystając z jacuzzi oraz ze zjeżdżalni. Po wodnych szaleństwach przyszedł czas na posiłek. Najedzeni do syta i w dobrych humorach wszyscy udali się w drogę powrotną.

O godzinie 19 wszyscy bezpiecznie dotarli do Zwierzna, a przed szkołą czekali już rodzice.

Pogoda nam dopisała, a wycieczka była bardzo udana. Uczniowie nie tylko doskonale bawili się, ale też wiele nauczyli. Za zorganizowanie wycieczki pani Elżbiecie Knut należą się wielkie brawa. Dziękujemy!

Elżbieta Knut

Agnieszka Cyrson