PLATFORMA MATEMATYCZNA
- 18.03.2020
Warsztaty online pt. „Jak pracować z uczniem z wykorzystaniem narzędzi do zdalnej edukacji?”
- 18.03.2020
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, która skutkuje m.in. zawieszeniem zajęć w szkołach, nasz Ośrodek zaprasza zainteresowanych nauczycieli do uczestniczenia w darmowych warsztatach online pt. "Jak pracować z uczniem z wykorzystaniem narzędzi do zdalnej edukacji?", które zaplanowane są na najbliższy piątek, 20 marca, na godz. 10.00.
Podczas spotkania uczestnicy poznają darmowe narzędzia online, które pozwalają na pracę zdalną z grupami uczniów i mogą być uzupełnieniem pracy własnej dziecka w warunkach domowych.
Jednym z omawianych narzędzi będzie Hangouts Meet - aplikacja firmy Google, której opis wykorzystania załączam w przygotowanym dokumencieStrona otwiera się w nowym oknie. Poznamy jego możliwości oraz przykłady wykorzystania w połączeniu z innymi narzędziami online, które uzupełniają jego możliwości. Mam nadzieję, że będzie to również doskonała okazja do podzielenia się własnym doświadczeniami na polu wspierania uczniów z wykorzystaniem zdalnej edukacji.
Co będzie potrzebne do uczestniczenia w warsztacie?
- komputer (najlepiej laptop) podłączony do Internetu, wyposażony w kamerę, mikrofon i głośniki (rekomendowane podłączenie słuchawek z mikrofonem),
- zainstalowana najnowsza wersja przeglądarki internetowej (rekomendowana Google Chrome),
- ustawienia systemu operacyjnego zgodnie z tym poradnikiemStrona otwiera się w nowym oknie,
- konto poczty elektronicznej,
- podstawowe umiejętności komputerowe (swobodna obsługa przeglądarki internetowej oraz pakietu biurowego MS Office lub LibreOffice)
- pomieszczenie, w którym podczas szkolenia nikt nie będzie przeszkadzać.
- ok. 2 godz. wolnego czasu.
Nauczyciele zainteresowani uczestnictwem proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowegoStrona otwiera się w nowym oknie do 19 marca, do godz. 12.00. Przy dużym zainteresowaniu chętni zostaną podzieleni na grupy, którym zostaną przedstawione alternatywne terminy warsztatów. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Jednocześnie polecamy nauczycielom poszukującym tego typu narzędzi ich zbiór rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji NarodowejStrona otwiera się w nowym oknie.
W razie pytań związanych z wyżej poruszanym tematem proszę o kontakt mejlowy pod adres j.dorozko@wmodn.elblag.pl.
Jerzy Dorożko, konsultant ds. informatyki
INFORMACJA
- 18.03.2020
Szanowni Nauczyciele!
Proszę korzystać z rekomendacji MEN dla nauczycieli odnośnie nauki zdalnej podczas zawieszenia zajęć w szkołach. Wybrać odpowiedni sposób przekazywania treści oraz ich zakres. Nauczycieli uczących w klasach VIII języka polskiego, matematyki i języka angielskiego proszę o przygotowywanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty.
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Praca zdalna z uczniem w czasie zawieszenia zajęć w szkołach
W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:
· dziennika elektronicznego,
· strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,
· mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.
W poradniku znaleźć można wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.
Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe
2. Portal wiedzy dla nauczycieli
Lekcje z internetu- rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje
Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowychi ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!
Zgodnie z podstawą programową
Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania.
Inspiracja dla nauczycieli
Naszą intencją jest to, aby uruchomiona strona była nie tylko inspiracją dla nauczycieli, ale także wsparciem w ich pracy. Stąd m.in. koncepcja „planu lekcji” z propozycjami treści na każdy dzień. To jedynie podpowiedź. Zostawiamy nauczycielom pełną dowolność w wyborze oraz wykorzystaniu opublikowanych lekcji i tematów.
Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje nauczyciele nauczania początkowego znajdą materiały, dzięki którym wspólnie ze swoimi uczniami powitają wiosnę. Szóstoklasiści na muzyce będą mieli szansę poznać (jeśli jeszcze ich nie znają) różne współczesne style muzyczne. Nauczyciele ósmoklasistów będą mogli powtórzyć z nimi czas Past Simple i popracować nad wzbogaceniem słownictwa.
Poza językiem angielskim, na stronie znajdują się także podpowiedzi do wykorzystania na lekcjach niemieckiego, hiszpańskiego czy francuskiego. Nie zapomnieliśmy też o takich przedmiotach jak np. podstawy przedsiębiorczości czy edukacja dla bezpieczeństwa. Co ważne, wszystkie udostępnione na stronie materiały dydaktyczne są bezpłatne.
Epodreczniki.pl – platforma do zdalnej nauki
To bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne. Platforma umożliwia także tworzenie, współtworzenie nowych treści i dzielenie się nimi z uczniami, tworzenie testów sprawdzających. Daje również możliwość śledzenia postępów uczniów, a nawet indywidualizację pracy z uczniem.
- Warto korzystać z rzetelnych, merytorycznych źródeł. Na stronie epodreczniki.pl znajdują się materiały do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół, które uwzględniliśmy w przykładowych planach lekcji. Chcemy, aby w czasie zawieszonych zajęć uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiedzy i powtórzenia dotychczasowych lekcji. Dla nauczycieli może to być okazja do zdobywania nowych kompetencji – podkreślił minister edukacji Dariusz Piontkowski.
Materiały dostępne na platformie są:
· bezpłatne,
· zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych,
· udostępniane na otwartej licencji Creative Commons zapewniającej korzystanie z e-materiałów przez nauczycieli – oznacza to, że można je dowolnie wykorzystywać, przerabiać, drukować, kopiować itd.,
· dostępne z różnych urządzeń (komputer, laptop, tablet, smartfon),
· dostosowane do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami.
Na platformie nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji:
· e-podręczniki i e-materiały do większości przedmiotów ogólnokształcących na wszystkich etapach kształcenia,
· dodatkowe zasoby dydaktyczne do poszczególnych przedmiotów, w tym filmy edukacyjne, audiobooki,
· przykładowe programy nauczania i scenariusze zajęć.
Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą korzystać z edytora treści, który daje możliwość tworzenia treści edukacyjnych dostosowanych do urządzeń mobilnych. Warto podkreślić, że nauczyciel może udostępniać materiały nawet tym uczniom, którzy nie są zarejestrowani.
Na platformie można znaleźć także linki do materiałów edukacyjnych partnerów serwisu. Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmami instruktażowymi, które pokazują, w jaki sposób korzystać z platformy e-podręczniki.
Materiały i narzędzia
Warto zapoznać się również z podpowiedziami dotyczącymi narzędzi do zdalnej pracy z uczniami. Aby utworzyć zdalną klasę nie musicie ściągać i instalować płatnych aplikacji. Czasem najskuteczniejszy okazuje się popularny i darmowy komunikator internetowy. O tym, z jakich jeszcze narzędzi mogą korzystać nauczyciele, można zapoznać się w poradniku Nauczycielu, poprowadź lekcje online!.
Ministerstwo Cyfryzacji wraz z NASK przygotowało również materiały, w których krok po kroku można dowiedzieć się na przykład, jak założyć grupę na portalu społecznościowym czy swój kanał na platformie społecznościowej, a później prowadzić na nim swoje lekcje. Warto zapoznać się z tymi materiałami na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje w zakładce Zbuduj zdalną klasę.
Specjalnie dla ósmoklasistów – pakiety zadań od CKE
Czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych to możliwość powtórzenia materiału. Szczególnie chcemy zadbać w tym czasie o uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty i maturalnego. W tym celu Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet zadań powtórkowych dla uczniów klas VIII, który będzie publikowany codziennie od 16 do 25 marca.
Każdy taki zestaw będzie się składał z:
· zadań z języka polskiego zorganizowanych według lektur obowiązkowych w klasach VII-VIII;
· zadań z matematyki zorganizowanych według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej;
· zadań z języka angielskiego – zorganizowanych według umiejętności.
Zadania będą publikowane codziennie o godz. 9:00 na stronie internetowej www.cke.gov.pl, natomiast rozwiązania – o godz. 15:00. Zachęcamy do korzystania z zadań przygotowanych przez CKE!
Dyrektor
Beata Jakubowska
!!! POMOCE NAUKOWE !!!
- 15.03.2020
Drodzy uczniowie jeżeli przy rozwiązywaniu zadań napotkacie jakieś trudności warto skorzystać z portalu https://epodreczniki.pl
Dla uczniów klas VIII przed egzaminami jest to pozycja obowiązkowa : )
Pozdrawiamy.
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
- 12.03.2020
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich
i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów w Szkole Podstawowej w Zwierznie
z powodu zagrożenia koronawirusem zajęcia dydaktyczno - wychowawcze zostają odwołane od 12 – 25.03.2020 r.W związku z zaistniałą sytuacją nauczyciele przygotowali na elektronicznej stronie szkoły materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu.
Uczniu,
- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu ;
- unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w szkole;
- przeczytaj ulubioną książkę, obowiązkową lekturę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl oraz
z zagadnień, ćwiczeń, zadań opracowanych przez Twojego nauczyciela, które zostały umieszczone na elektronicznej stronie szkoły; - na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl zostały udostępnione
e-materiały do wykorzystania do samodzielnej nauki przez uczniów; - przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Rodzicu,
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie
Beata Jakubowska
!!!UWAGA UCZNIOWIE!!!
- 12.03.2020
Drodzy uczniowie, w menu głównym naszej strony internetowej pod hasłem „UCZNIOWIE I RODZICE” znajdziecie katalog o nazwie „Treści do samodzielnego nauczania w domu z poszczególnych przedmiotów w okresie kwarantanny”. W tym katalogu znajdziecie treści do samodzielnego opracowania w domu. Powodzenia i miłej pracy : )
!!!KOMUNIKAT!!!
- 11.03.2020
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów od 12 marca 2020 r. (czwartek) w Szkole Podstawowej w Zwierznie z powodu zagrożenia koronawirusem zajęcia dydaktyczno - wychowawcze zostają odwołane.
W czwartek i piątek (12 - 13.03. 2020 r.) odbywać się będą zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu.
Od 17 marca 2020 r. (poniedziałek) wszystkie zajęcia w szkole są zawieszone na okres do 25 marca 2020 r.
Rodzicu,
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły na stronę szkolną oraz szkolny BIP.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie
Beata Jakubowska
Dzień liczby Pi
- 11.03.2020
W naszej szkole od 11 do 13 marca obchodzimy "Imieniny Ludolfiny" (liczby pi). Uczniowie klasy 8a i 8b na matematyce obliczali, doświadczali wartości liczby pi. Efekty pracy przedstawiliśmy na gazetkach ściennych. Wszystkiego Najlepszego Ludolfino! - ucz.kl 8a z wychowawcą B. Nicpoń
KORONAWIRUS
- 02.03.2020
Zwierzno, 2.03.2020 r.
SZANOWNI RODZICE!
Zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 lutego 2020 r. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie przekazuje rekomendacje/zalecenia w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającym się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.
Rodzice!
1. Nie posyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły.
2. Jeśli dzieci i rodzice nie mieli kontaktu z osobą chorą na koronawirusa, nie ma powodu do
obaw.3. Jeśli dzieci, rodzice wrócili z terenów występowania koronawirusa i mają objawy grypowe,
powinni bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno - epidemiologiczną, zgłosić
się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno - zakaźnego. Jeśli dziecko
uczęszczało do szkoły, poinformować o chorobie dziecka dyrektora.4. W przypadku wykrycia koronawirusa u dziecka, które przebywało w szkole, dyrektor
szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym i nadzorującym, stacją sanitarno –
epidemiologiczną podejmuje właściwe działania zgodne z procedurami chorób zakaźnych,
także ma prawo zawiesić zajęcia w szkole.5. W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły rodzicowi dziecka do 8. roku życia
należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 rokuo świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U.
2017, poz. 1368).
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
- 02.03.2020
21 lutego 2020r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony przez UNESCO 17 stycznia 1999 r. w celu ochrony dziedzictwa narodowego, jakim jest różnorodność językowa. Z tej okazji nauczycielki języka polskiego – p. Dorota Orzech, p. Agnieszka Cyrson, p. Krystyna Piaskowska, a także p. bibliotekarka – Iwona Sokół przygotowały zagadki, konkursy i quizy językowe.
Uczniowie zostali wprowadzeni w historię obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, a następnie wykonywali zadania przygotowane przez nauczycieli. Oceniani byli w trzech kategoriach: gazetka klasowa, konkurs polegający na zaprezentowaniu fragmentu wybranej lektury szkolnej, a także udział w quizie językowym. Nasi uczniowie byli bardzo aktywni, chętnie uczestniczyli w zmaganiach z językiem polskim, świetnie się przy tym bawiąc. W potyczkach językowych wszyscy mogli nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale też wiele się nauczyć. To była świetna zabawa!
Ten dzień przebiegał w miłej i pracowitej atmosferze, a my będziemy kontynuować zmagania z językiem polskim na co dzień, a także za rok – podczas kolejnej edycji.
To było ciekawe doświadczenie nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli.
Język polski da się lubić! J Dbajmy o niego każdego dnia, nie tylko w dniu jego święta.
Ogłoszenie
- 17.02.2020
Już w najbliższą sobotę 22.02.2020r (godzina 11.00) na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Zwierznie rozpoczynamy pierwszy z cyklu treningów biegowych mających na celu przygotowanie do biegu na 5 km który odbędzie się już po raz trzeci w naszej szkole w maju. Trening dedykowany jest dla amatorów mających chęć rozpocząć przygodę z bieganiem. Zaczynamy od podstaw, więc nie ma WYMÓWEK : )
ZAPRASZAMY wszystkich mieszkańców gminy Markusy tych młodszych jak i tych 18+ górnego limitu nie ma. Zajęcia są bezpłatne, należy zabrać ze sobą obuwie sportowe (z jasną podeszwą), wodę. Młodzież poniżej osiemnastego roku życia musi posiadać pisemną zgodę rodzica/opiekuna. Zgody dostępne są w sekretariacie szkoły.
DO ZOBACZENIA
Robert Szulima
Dzień bezpiecznego internetu
- 17.02.2020
Dzień obchodzony w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Podsumowanie innowacji „ Polscy podróżnicy i odkrywcy”
- 17.02.2020
Od października w naszej szkole, na zajęciach świetlicowych, realizowana była innowacja pt.: „Polscy podróżnicy i odkrywcy”. Innowację realizowała grupa 17 uczniów z klasy VIa i VIb uczestniczących w zajęciach świetlicowych. Podczas zajęć uczniowie poznawali życiorysy, działalność i zasługi 10 polskich odkrywców i podróżników. Byli to: Wojciech Cejrowski, Martyna Wojciechowska, Marek Kamiński, Jerzy Kukuczka, Henryk Arctowski, Elżbieta Dzikowska, Tony Halik, Jacek Pałkiewicz, Paweł Edmund Strzelecki i Ignacy Domeyko. O każdym z nich wyszukiwali informacje na stronach internetowych, czytali je i wybierali teksty i zdjęcia. Wykonali plakaty, które od października wisiały na holu przed świetlicą a później w innych miejscach szkoły. Na kolejnych zajęciach uczniowie zrobili prezentacje o 10 podróżnikach-odkrywcach zawierających zdjęcia oraz kilka ważnych informacji.Grupa uczniów próbowała nawiązać kontakt z kilkoma żyjącymi osobami, wysłali meile z zaproszeniem do naszej szkoły do Marka Kamińskiego, Martyny Wojciechowskiej i Jacka Pałkiewicza.
Oto ich treść:
„Serdecznie Witamy
Jesteśmy uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej w Zwierznie.
Uczęszczamy na zajęcia świetlicowe, na których poznajemy słynnych polskich podróżników. Chcielibyśmy zaprosić Pana/Panią do naszej szkoły. Byłby to dla nas wielki zaszczyt, gdyby Pan/Pani znalazł/a dla nas czas. Jesteśmy pod wrażeniem Pana/Pani działalności, dlatego chcielibyśmy Pana/Panią poznać i porozmawiać.
Nasz adres: Zwierzno 28 (20 km od Elbląga) 82-325 Markusy
Mamy nadzieję, że Pan/Pani przybędzie.
Pozdrawiamy
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierznie”
Starszy Pan Jacek Pałkiewicz – odkrywca źródeł Amazonki napisał do nas
„Bardzo dziękuję Wam za zaproszenie. Niestety, czas mi nie pozwoli, wciąż jestem w rozjazdach. Życzę Wam wszelkiej pomyślności Jacek Pałkiewicz.”
Na zakończenie działań wszyscy uczniowie napisali test, za który mogli otrzymać 30 punktów.
Na szczególne wyróżnienie i pochwałę zasłużyli:
Martyna Koczara i Magda Bierońska- I miejsce
Marysia Adamowicz – II miejsce
Szymon Laskowski – III miejsce
Błażej Gawłowicz – IV miejsce
Otrzymali w nagrodę kubki, słodycze i długopisy.
Pozostali uczniowie: Kamil Studziński, Natalia Dużyńska, Bartek Banasiak, Aleksander Kozicki, Michał Cysewski, Nikola Mikrut,
Kacper Dąbrowski, Kacper Synowiecki, Alan Magnuszewski, JacekSynowiecki, Wojtek Lawęcki, Krzysztof Lepak uzyskali mniejszą ilość punktów otrzymali długopisy.
Elżbieta Knut
Dzień Kubusia Puchatka
- 16.02.2020
16 stycznia dzieci z grupy przedszkolnej 3-4 –latków świętowały Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć panią Janinę Luber z FBP w Zwierznie, która przeczytała opowieść o przygodach sympatycznego misia. Nie zabrakło wesołych tańców, zgadywanek oraz słodkiego, pysznego miodku. Na zakończenie dzieci przygotowały książeczkę o Kubusiu Puchatku.
Anna Piór
Haalowa piłka nożna
- 16.02.2020
W dniu 28 stycznia 2020 r. odbyły się międzyszkolne zawody w grze w halową piłkę nożną w Gronowie Elbląskim. Reprezentantami naszej szkoły byli: Jakub Kujawa (Va), Marcin Lazur (Va), Fabian Polcyn (Vb), Bartosz Banasiak (VIa), Krzysztof Lepak (VIa), Szymon Fos (VIb) i Jacek Synowiecki (VIb). Piłkarze okazali się bezkonkurencyjni – wygrali wszystkie mecze i zajęli I miejsce w kategorii klas młodszych. Chłopcy otrzymali puchar, złote medale i słodycze.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Gminny Konkurs Recytatorski
- 27.01.2020
Dnia 4 grudnia 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Markusach odbyła się kolejna- trzynasta- edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych organizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Markusy. Tegoroczny temat utworów związany był z setną rocznicą wybuchu II wojny światowej.
Konkurs przeprowadzono w trzech grupach wiekowych. Komisja oceniała dobór wiersza, jego opanowanie pamięciowe, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.
Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów. Z powodu ograniczonej ilości uczestników, 23 listopada odbyły się eliminacje szkolne.
W konkursie gminnym nagrodzeni zostali:
Klasy I-III
II miejsce-Lena Banasiak, Wioleta Boniecka
IIImiejsce- Alicja Knut
Nagroda publiczności-Hanna Aleksandrowicz
Klasy IV-VI
II miejsce-Michalina Wiśniewska
III miejsce- Martyna Koczara
Wyróżnienie –Maria Adamowicz, Lena Szulima
Klasy VII-VIII
I miejsce-Maja Schroeder, Oskar Łuszcz
II miejsce- Małgorzata Kurzac
Wyróżnienie –Kamila Welenc, Agata Soukup
NOWY PLAN LEKCJI NA II SEMESTR
- 23.01.2020
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie