• „Ortograficzna corrida”

• 24.05.2022
        • Nauczycielki języka polskiego- pani D. Orzech, A. Cyrson, a także pani

I. Sokół- nauczyciel bibliotekarz- zorganizowały konkurs ortograficzny

pod hasłem „Ortograficzna corrida”. Warto wyjaśnić, że „corrida” to krwawa walka człowieka z bykiem. U nas byki – to błędy ortograficzne, które skutecznie eliminujemy!

Celem konkursu było przede wszystkim podniesienie kompetencji ortograficznych uczniów, doskonalenie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, rozwijanie zainteresowań polonistycznych i wspieranie uzdolnień uczniów oraz wyłonienie Mistrza Ortografii 2022.

Konkurs przeprowadzany został w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI  oraz VII-VIII.

Podczas pierwszego etapu wszyscy uczniowie rozwiązywali test ortograficzny, a najlepsi zakwalifikowali się do Wielkiego Finału. Ponadto przez tydzień uczniowie mogli brać udział w zabawach ortograficznych

i zdobywać punkty dla swojej klasy. Chętnie uczestniczyli w takich konkurencjach, jak: „Biegające dyktando”, skojarzeniowe zagadki, kostka ortograficzna, w zabawie „podaj pięć” i „koduj zdanie”. Bezkonkurencyjna okazała się klasa VII a.

Wielki Finał miał miejsce 13 maja 2022r. Dziesięcioro najlepszych uczniów walczyło o miano Mistrza Ortografii 2022r. Na tle wyjątkowej dekoracji wykonanej przez panią I. Sokół wykazywali się wiedzą z zakresu ortografii. Emocje sięgały zenitu, zwłaszcza podczas kręcenia kołem fortuny czy wyszukaniem jak najszybciej wskazanego przez prowadzącą panią Orzech wyrazu w „Słowniku ortograficznym". Publiczność również spisała się na medal, dopingując naszych zawodników, a radosny nastrój umilały nam również piosenki ortograficzne.

Po zaciekłej walce Mistrzem Ortografii 2022 na poziomie klas IV- VI została Maja Sudoł, a na poziomie VII- VIII Marysia Adamowicz.

Niezwykle emocjonującym momentem okazało się wręczanie przez panią Dyrektor, dla wszystkich uczestników Wielkiego Finału, a także zwycięskiej klasy, nagród ufundowanych przez AgroKompani z siedzibą w Markusach, Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej w Zwierznie i niezwykle tajemniczą osobę.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!

D. Orzech, A. Cyrson, I. Sokół

• Indywidualne Wiosenne Zawody Wędkarskie dla Dzieci o „Puchar Prezydenta Elbląga”

• 23.05.2022
        • 21 maja 2022 r.  na rzece  Elbląg ( Bulwar Zygmunta Augusta) odbyły się Indywidualne  Wiosenne  Zawody  Wędkarskie dla Dzieci o „Puchar Prezydenta Elbląga”.

Zawodnicy  rywalizowali w dwóch kategoriach: uczniowie klas 1-4 i uczniowie klas 5-8.

Z naszej szkoły brało udział 4 uczniów ( 2 z kl.III i 2 z kl.VIIIa). Przy bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych kolejny sukces odniósł Błażej Gawłowicz. Zdobył  I miejsce w kategorii klas V-VIII. Otrzymał statuetkę zwycięzcy, dyplom i nagrodę rzeczową. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy i akcesoria wędkarskie.

• Zajęcia w Historycznym Parku Żuławskim

• 18.05.2022
        • Geografia  w Muzeum. 12.05.2022r.

Uczniowie klas siódmych poznawali swój region podczas zajęć w Historycznym Parku Żuławskim w Nowym Dworze Gdańskim. Zwiedzili  ekspozycje na temat :  wiatraków, pracy wałowego, życia Mennonitów,  osadników Żuławskich. Uczestniczyli w lekcji muzealnej: „Jak zostałem Żuławiakiem” , podczas której dowiedzieli się o losach osadników przybyłych na Żuławy po roku 1945.

Ponadto zwiedzili również wystawy  o osadzie Truso, osadnictwie na Żuławach  i historii Elbląga w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Elblągu.

• Zawody wędkarskie

• 09.05.2022
        • Nowa galeria Zawody wędkarskie została dodana do albumu fotograficznego

23.04.2022r. rzeka Elbląg –Bulwar Zygmunta Augusta

III  Spławikowe  Zawody  Okręgowe   dla   Członków  Uczestników PZW  o „Puchar Wiceprezesa d.s. Młodzieży ZO PZW”

Błażej  Gawłowicz (VIIIa) zdobył   I miejsce  z wynikiem przeszło 8 kg złowionych ryb. Gratulacje !!!!!

• Światowy Dzień Ziemi

• 09.05.2022
        • 22 kwietnia 2022r. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.

Klasy     IV – VII       wykonywały różne działania i  zadania:

- sprzątanie i  grabienie terenu szkolnego,

- liczenie drzew i krzewów  na szkolnym  terenie  i uzupełnianie kart pracy,

- wykonanie   portretu  drzewa  wraz  z opisem,

- liczenie wiatraków farmy wiatrakowej widocznych z terenu boiska,

- wykonywanie  plakatów na temat : „  Zainwestuj  w Naszą  Planetę”   lub „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”

- ćwiczenie  zasad segregacji odpadów poprzez  grę  edukacyjną na stronie ZUO w Elblągu,

- oglądanie  filmików  Zakładu Utylizacji  Odpadów  w Elblągu.

Na zakończenie można było upiec kiełbaski na ognisku. Wszystko działo się w miłej atmosferze i sprzyjających warunkach pogodowych. W tym dniu każdy uczeń zrobił coś pożytecznego dla Naszej Planety.